Menu

Referencie

Na trhu pôsobíme od roku 2003. Máme skúsenosti so štrukturálnymi fondmi v štyroch rozpočtových obdobiach EÚ na úrovni národných a medzinárodných programov. Pracujeme s malými a strednými podnikmi a korporáciami. Prispôsobujeme sa aktuálnym potrebám a požiadavkám našich klientov.

 

Pomohli sme realizácii stoviek projektov v oblasti priemyslu, podnikania a regionálneho rozvoja. Tu pre vás vyberáme tie najzaujímavejšie.

Obnoviteľné zdroje Priemyslová energetika Rozvoj podnikania Úspory energie Vývoj a inovácie Životné prostredie Energetika Energetické siete Regionálny rozvoj Výskum a vývoj VEDA A VÝSKUM Všetky

Fotovoltaická elektráreň so skladovaním vodíkovej energie

Výstavba nového závodu na výrobu vodíka z obnoviteľných zdrojov pre dekarbonizáciu chemického priemyslu a dopravy v Ústeckom kraji. Výrobňa bude pozostávať z obnoviteľného zdroja energie - fotovoltaickej elektrárne s inštalovaným výkonom 60 MW, doplnenej o technológiu skladovania vodíkovej elektriny s kapacitou 28,9 MWh.

Čítať ďalšie

Rekuperácia tepla zo spalín v rafinérii v Kralupoch

Projekt sa týka využitia odpadového tepla zo spalín v rafinérii Kralupy na výrobu napájacej vody pre jednotku fluidného katalytického krakovania (FCC). Využitie tepla zo spalín bude možné vďaka použitiu špeciálnych plastových výmenníkov tepla, ktoré umožnia ochladiť spaliny pod rosný bod, keď dochádza ku kondenzácii kyseliny sírovej, voči ktorej sú plastové výmenníky tepla odolné, a preto nepodliehajú korózii ani inému zničeniu zariadenia. 
 

Čítať ďalšie

Pokročilá (chemická) recyklácia plastov

Predmetom projektu je výber, výstavba a prevádzka technológie tzv. licencovaných dodávateľov pre chemický priemysel využívajúcich anaeróbne termické štiepenie na premenu zmesových odpadových plastov predovšetkým na kvapalné medziprodukty, ktoré budú použité ako surovina na výrobu petrochemických produktov pomocou etylénových jednotiek alebo iných tzv. petrochemických jednotiek. 
 

Čítať ďalšie

Energetické zhodnocovanie tepla z odpadových vôd

Energetické zhodnocovanie odpadového tepla z odpadových vôd inštaláciou tepelného čerpadla voda-voda a realizácia ďalších súvisiacich opatrení pri miešaní alkalickej anorganickej a biologickej vody, prečerpávaní odpadových vôd, ich prítoku a prietoku a technologickej optimalizácii aktivačného a sedimentačného procesu prispievajúcich k zabezpečeniu celoročného energetického potenciálu vyčistených odpadových vôd.

Čítať ďalšie

Inovácia a rozšírenie výroby CHA/DCHA v spoločnosti Borsodchem OH

Realizácia novej výrobnej jednotky CHA s kapacitou 60 kt/rok, ktorá spĺňa prísne ekologické a bezpečnostné limity, spotrebu a energetické normy. Obnova existujúcej technológie DCHA v existujúcej jednotke CHA na výrobnú kapacitu 10 kt/rok, t. j. zavedenie technológie spĺňajúcej prísne ekologické a bezpečnostné limity, normy spotreby a energie.

Čítať ďalšie

Výmena odsávača RT za vertikálny vežový odsávač

Výmena dvoch horizontálnych odsávačov RT93 a RT96 za jeden vežový odsávač (vertikálny typ). Výrobná kapacita (10 000 t cukrovej repy/24 h) zostane zachovaná.
Prevádzka extraktorov spotrebúva elektrickú energiu na pohon extraktora a teplo na odparovanie vody zo šťavy. Nový vežový extraktor umožňuje znížiť množstvo vody, ktoré sa musí zo šťavy odparovať. Tým sa znižuje spotreba energie a emisie.

Čítať ďalšie

Splyňovanie uhoľného závodu cukrovaru České Meziříčí

Výmena štyroch existujúcich kotlov na uhlie za plynové kotly. Výhodami novej technológie sú nízke emisie znečisťujúcich látok zo spaľovacieho procesu v porovnaní so spaľovaním uhlia, vyššia tepelná účinnosť kotlov a kotolne ako celku, spoľahlivá prevádzka a automatizácia zariadení kotolne. 
S cieľom zabezpečiť vyššiu účinnosť kotlov a výrobu elektrickej energie sa upravia parametre existujúcej parnej turbíny na vyšší tlak vykurovacej pary. Vybuduje sa nová úpravňa napájacej vody, ktorá bude spĺňať vyššie požiadavky plynových kotlov.

Čítať ďalšie

Kamenolomy ČR - Lhota Rapotina - snižování prachových emisí

Technologické opatrenia zamerané na zníženie prašnosti vznikajúcej pri pracovných činnostiach v lome. Existujúca linka je vybavená odprašovacím systémom, ale napriek tomu emituje značné množstvo emisií do okolia závodu. Táto situácia je stále neudržateľná, hoci predmetný závod spĺňa legislatívne limity.

Čítať ďalšie

Modernizácia procesu výpalu slinku v cementárni Mokrá

Zníženie emisií CO2 a dosiahnutie úspor energie modernizáciou zariadenia na vypaľovanie slinku v Mokrej. Konkrétne ide o výmenu dvoch liniek na výrobu slinku za jednu modernú, energeticky účinnejšiu. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je inštalácia nového výmenníka tepla s kalcinátorom, nového chladiča slinku, nového mlyna na suroviny s VRM, homosila, napojenie na existujúce zariadenia a doprava alternatívnych palív s nižším emisným faktorom CO2 (TAP/RDF LG) do novej pece linky. 

Čítať ďalšie

Zelený vodík

Výstavba fotovoltaickej elektrárne, veterného parku a elektrolyzéra s cieľom výroby ekologického vodíka a jeho implementácie do výroby čpavku. Realizácia projektu má pozitívny vplyv na zníženie emisií CO2 a energetickej náročnosti výroby. 

Čítať ďalšie

Plynová kotolňa na výrobu nízkotlakovej nasýtenej pary - cukrovar Opava

Plynová kotolňa nahradí existujúcu parnú kotolňu, v ktorej sú nainštalované štyri roštové parné kotly. Kotly K1, K2 a K3 používajú ako palivo počas kampane kombináciu uhlia a biomasy.

Čítať ďalšie

Rekonštrukcia rozvodov tepla, Rekonštrukcia výmenníkovej stanice

Modernizácia a zlúčenie dvoch existujúcich výmenníkových staníc na ohrev teplej vody do jednej, optimalizácia výrobných kapacít a zníženie rozsahu vnútorných parných rozvodov teplárne. 

Čítať ďalšie

Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o

Cieľom projektu bolo zavedenie kombinovanej výroby elektriny a tepla v priemyselnom areáli spoločnosti Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. sídliacej v Ždírci nad Doubravou.

Čítať ďalšie

Zníženie emisií SOx v Elektrárni Mělník I

Cieľom projektu je výstavba nového, kompletného odsírovacieho zariadenia v Elektrárni Mělník I s využitím metódy mokrej vápencovej výpierky vrátane zaistenia, využitia alebo bezchybného zneškodnenia všetkých produktov a odpadov, ktoré pri procese odsírenia spalín vznikajú.

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj aktívneho anténového systému na detekciu záujmových objektov s podporou merania polarimetrických vlastností

Cieľom projektu je výskum a vývoj aktívneho anténového systému radaru na meranie polarimetrických vlastností záujmových objektov, medzi ktoré patria napr. vozidlá, osoby, drony a ďalšie.

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj nástrojov EDA a viacjadrových aplikačných procesorov s akcelerátormi RISC-V

Výskum a vývoj novej generácie EDA nástrojov a procesorov založených na architektúre RISC-V a ich prvé priemyselné nasadenie. Vývoj novej architektúry procesorov RISC-V reaguje na nové aplikácie, ako sú umelá inteligencia a strojové učenie, kybernetická bezpečnosť a počítačové videnie.

Čítať ďalšie

Rekonštrukcia horúcovodu Tyršovo nábřeží v Zlíne

Cieľom projektu je rekonštruovať a optimalizovať súčasnú sústavu zásobovania tepelnou energiou vrátane odovzdávacích staníc s cieľom dosiahnutia maximálnej úspory primárnej energie. Projekt je zameraný na výmenu časti súčasného potrubia horúcovodu z 50. rokov minulého storočia za nové horúcovodné potrubie na trase súčasného horúcovodu na Tyršovom nábřeží v Zlíne.

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj konfigurovateľných vstavaných procesorov RISC V

Výskum a vývoj úplne nového konštrukčného riešenia pre vstavané procesory RISC-V v dvoch výkonnostných variantoch určených rôznymi kombináciami základných parametrov procesora (spotreba energie, plocha na čipe, rýchlosť, výkon). Tieto procesory budú určené výrobcom a používateľom v aktuálnych oblastiach technologického rozvoja, ako sú umelá inteligencia a strojové učenie, kybernetická bezpečnosť a technológie počítačového videnia. 

Čítať ďalšie

Zníženie spotreby energie v budove obecného úradu Podkonice

Stavebné úpravy, ktoré prispejú k podpore energetickej efektívnosti budovy. 

Čítať ďalšie

TR Kočín – Rozšírenie, rekonštrukcia, preústenie vedenia

Cieľom projektu Rozšírenie a rekonštrukcia transformovne Kočín je posilnenie energetickej bezpečnosti prenosovej sústavy. Realizácia tohto projektu prispeje k zlepšeniu kvality, bezpečnosti a udržateľnosti dodávok elektriny konečným zákazníkom. Zároveň umožní rozvoj priemyslu a podnikania v dotknutých lokalitách.

Čítať ďalšie

Terciárny redukčný systém KD2 v spoločnosti Duslo a.s.


Inštalácia terciárnej redukcie odpadových plynov z výroby kyseliny dusičnej v rámci závodu KD3 v spoločnosti Duslo, a.s., čím sa výrazne znížia emisie skleníkových plynov.

Čítať ďalšie

Výstavba nové mateřské školy ve městě Trnava – Mateřská škola Prúdy

Výstavba novej materskej školy v Trnave na podporu rozšírenia kapacít.

Čítať ďalšie

Viacgeneračné lanové centrum na Baťovom kanáli, prístav Veselí nad Moravou

Rozšírenie sprievodnej infraštruktúry pre návštevníkov v areáli prístavu Veselí nad Moravou na Baťovom kanáli, a to formou vybudovania viacgeneračného lanového centra - 3D bludiska s majákovou vežou a detským ihriskom.

Čítať ďalšie

Modernizácia výroby kyseliny dusičnej

Úspora energie a zníženie emisií CO2. Kompletná rekonštrukcia výroby kyseliny dusičnej, pri ktorej sa zrušia existujúce linky KD6, KD7 a KD8 a nahradí ich nová moderná linka KD9.

Čítať ďalšie

Modernizácia a zlepšenie energetickej účinnosti budovy obecného úradu

Kompletná rekonštrukcia budovy obecného úradu v obci Priechod.

Čítať ďalšie

Inovatívne spracovanie koží v spoločnosti KARO – Leather Company s.r.o. – prevádzka Brtnice

Cieľom projektu je zavedenie plnoautomatizovanej prevádzky spracovania koží naplňujúceho podmienky Priemyslu 4.0 pri celkovom znížení ekologickej záťaže výroby a súčasne pri zachovaní požadovaných kvalitatívnych aj ekonomických parametrov. 

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj komplexnej technológie výroby stabilných nábojových polotovarov – fáze A

Výskum a vývoj komplexnej technológie, ktorá bude pozostávať z dvoch základných častí: valcovania dokonalého mosadzného pásu s novým systémom chladenia a mazania valcov pre následné objemové tvarovanie stabilných polotovarov nábojov, tzv. pohárov, a lisovania pohárov, ktorých rozmerové vlastnosti budú výrazne zlepšené a stabilné. 

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj komplexnej technológie výroby stabilných nábojových polotovarov - fáza B

Výskum a vývoj komplexnej technológie, ktorá bude pozostávať z dvoch základných častí: valcovania dokonalého mosadzného pásu s novým systémom chladenia a mazania valcov pre následné objemové tvarovanie stabilných polotovarov nábojov, tzv. pohárov, a lisovania pohárov, ktorých rozmerové vlastnosti budú výrazne zlepšené a stabilné.

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj viacúčelovej platformy vozidla so štyrmi elektromotormi a riadiacim systémom

Cieľom projektu je výskum a vývoj viacúčelovej platformy vozidla s elektrickým pohonom.

Čítať ďalšie

Inovácie a rozšírenie výroby CHA/DCHA v spoločnosti BorsodChem

Cieľom projektu je začatie výroby inovovaných produktov cyklohexylamínu (CHA) a dicyklohexylamínu (DCHA) a s tým spojená inovácia procesu ich výroby.

Čítať ďalšie

Výskum a vývoj plynulej prevodovky pre použitie v nákladných vozidlách

Cieľom projektu je výskum a vývoj plynulej prevodovky vlastnej konštrukcie typu PLP, ktorú je možné zabudovať do nákladných vozidiel pre rôzny typ použitia (hasičské, nákladné, vyslobodzovacie, so špeciálnou nadstavbou, komunálne, lesné a poľnohospodárske, vojenské a pod.).

Čítať ďalšie